Değerli Tüketicimiz

Aşağıda verdiğimiz kullanım ve temizlik önerilerine uymanız, ürününüzün ilk günkü konforunu uzun yıllar korumasını sağlayacaktır.

 GENEL KULLANIM ÖNERİLERİ

* Ürününüzde makaslı mekanizma var ise, duvar ile arasında en az 15 cm mesafe bırakınız. Bu mesafe, ürünün fonksiyonlarının kullanılabilmesi için mutlaka gereklidir. Aksi durumlarda, ürün açılırken ve kapanırken duvar vb yüzeylere çarpabilir ve hem duvarda hem üründe kalıcı hasarlar oluşabilir.
* Ürününüzü ısı kaynaklarından (katı yakıt sobası, elektrikli ısıtıcı gibi) en az 1 (bir) metre uzakta kullanınız.

* Ütü, çaydanlık gibi sıcak tabanlı ev eşyalarını ürün üzerine koymayınız.

* Ürününüzü direkt güneş ışığında bırakmayınız. Hemen hemen tüm kumaşların rengi, direkt güneş ışığında uzun süre kaldığında solar.

* Ürününüzü aşırı nemli ve tozlu ortamlarda bırakmayınız. Ürünün bu şekilde uzun süre kalması, küflenme ve lekelenme gibi olumsuzluklara sebep olabilir.

* Ürününüzü uzun süre kullanmayacaksanız, üzerini bir bez ile tamamen örterek tozdan ve güneş ışığından koruyunuz.

* Ürününüzün kol ve sırt bölümlerinin üzerine çıkarak perde asma gibi işlemler yapmayınız. Bu durumda ağırlıktan dolayı mekanizmalar harekete geçebilir ve düşmenize sebep olabilir. Yine ağırlıktan dolayı üründe kalıcı hasarlar meydana gelebilir (metal profillerde eğilme, mekanizmada eğilme, yaylarda bozulma ve çökme, ahşap iskelette kırılma, kumaşta yırtılma vb)

* Ürününüzün kol bölümünün üzerine oturmayınız. Burada kullanılan dolgu malzemesi ve kol yapısı oturmak için uygun değildir.

* Ürününüzün mekan içinde yerini değiştirmek için iki kişi ile taşımanız tavsiye edilir. Karşılıklı olarak alt kısımlardan tutup kaldırınız ve dengeli bir şekilde yerine bırakınız. Üründe demonte olan parçalar varsa, bu parçaların sökülmesi size kolaylık sağlayacaktır. Taşıma sırasında vücudunuzu dik pozisyonda tutmayınız ve kol üstünden çekerek taşımayınız. Bu durumda hem siz, hem ürününüz zarar görebilir. Yük taşımaktan etkilenebilecek bir rahatsızlığınız varsa, lütfen doktorunuzun tavsiyelerine uygun hareket ediniz.

* Ürününüzde sandık kısmı varsa, buraya koyduğunuz eşyaların sandık yüksekliğini geçmemesine dikkat ediniz. Üründe deformasyona sebep olacak aşırı ağırlıkta eşya koymayınız.

* Ürün üzerinde dikişten veya kumaştan çıkmış iplik ucu görürseniz çekerek koparmayınız, kumaşa zarar vermeden alt tarafından makasla kesiniz.

* Ürününüzü şiddetli darbelerden koruyunuz. Sert ve şiddetli darbeler, kumaşta yırtılmaya, ahşap bölgelerde kırılmaya, mekanizmada eğilmeye, yaylarda çökmeye vb sebep olabilir.

* Sert ve sivri cisimlerin kumaşa takılmamasına dikkat ediniz.

* Evcil hayvanınız varsa, ürünün kumaşına, ahşap parçalarına vs zarar vermemesine dikkat ediniz. Hem ürününüz hem de evcil hayvanınız için olumsuz sonuçlar çıkabilir.

* Ahşap ayaklı ürünlerin üzerinde bulunduğu halı, kilim gibi yer döşemelerini temizleyeceğiniz zaman ürünü kaldırınız veya ayakların ıslanmamasına dikkat ediniz. Döşemeler tamamen kurumadan ürününüzü üzerine koymayınız. Kullandığınız temizlik malzemeleri, ahşap boyasına zarar verebilir ve yer döşemenize boya çıkabilir.